Главная Магазин Советы Документы Наследство Законодательство Обряды Вопрос-ответ
Советы экспертов
Вопрос - ответ
ритуальные услуги - pohorony.com.ua
Наследство Образцы документов Религиозные обряды Законодательство
Образцы документов

Пример заявления про установление факта вступления в наследство

   Вступать в права наследства - это все равно, что смотреть на улыбку смерти. Это как насмешка над человеком, потерявшего близкого родственника и оплакивающего его смерть. Пережив и без того нелегкие похороны, Вам непременно придется совершать целый рейд визитов к юристам, адвокатам и нотариусам для того, чтобы вступить в законное владение имуществом умершего. Хорошо, если Ваше намерение вступить в наследство не будут оспаривать и Ваш имущественный вопрос решится в Вашу пользу. Для такого наш портал предоставляет Вам пример заявления установления факта принятия наследства.

Зразок заяви про встановлення факту прийняття спадщини





 _________________ районний суд м. Києва,
 (подається за місцем проживання заявника).
                                       Заявник: _____________________________.
(П.І.Б., адреса, поштовий індекс)
                   Заінтересована особа: _________________.
(П.І.Б., адреса, поштовий індекс)


                                                                 ЗАЯВА
про встановлення факту прийняття спадщини

 ___.___2002 року помер мій батько (П.І.Б.), що постійно проживав за адресою: ______. 

 Після його смерті відкрилася спадщина квартира, інше нерухоме майно, а саме: _____.

Я, (П.І.Б.) як спадкоємець першої черги прийняв спадщину свого батька і вступив у володіння (управління) зазначеним спадковим майном.

На час відкриття спадщини я постійно проживав разом зі спадкодавцем, але у визначений законом строк не звернувся до державної нотаріальної контори за видачею мені свідоцтва про право на спадщину.

Нотаріус державної нотаріальної контори (П.І.Б.) відмовила мені видати свідоцтво про право на спадщину, мотивуючи відмову тим, що я надав недостатньо документів, які необхідні для підтвердження в нотаріальному порядку факту вступу в управління або володіння спадковим майном.

Вимушений звернутися до суду із заявою про встановлення факту прийняття спадщини з метою оформлення права на спадщину, відповідно до вимог законодавства України, та одержання свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

 У ствердження, що я фактично вступив в управління та володіння спадковим майном спадкодавця протягом шести місяців з дня відкриття спадщини маю письмові докази, інші документи: ___________________________________________________________.

 Також факт вступу в управління та володіння спадковим майном з __.__.2002 року до __.__. 2003 року можуть підтвердити свідки: (П.І.Б.)_____________________________.

Згідно з положеннями ст. 549 ЦК УРСР від 1963 р., які були чинні на час відкриття спадщини, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Частиною 2 ст. 256 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

 Враховуючи викладене відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 549 ЦК Української РСР, на основі ст. 3, ст. 234, ч. 2 ст. 256 ЦПК України ПРОШУ ____________________ районний суд м. Києва:
- допитати свідків: (П.І.Б.), (адреса); (П.І.Б.), (адреса);
 - встановити факт прийняття (П.І.Б.) спадщини з __.__.2002 року до __.__.2003 року, що відкрилася __.__.2002 року після смерті (П.І.Б.), який проживав__________________.

ДОДАТКИ:
1. Квитанція оплати судового збору.
2. Квитанція оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.
3. Копія свідоцтва про смерть.
4. Копія довідки ЖЕК про місце проживання, склад сім'ї і реєстрацію (прописку).
5. Копії доказів, що підтверджують факт прийняття спадщини.
6. Копія постанови державного нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.
7. Копія заяви заінтересованій особі.

Заявник __________________ (П. ініціали).
(Дата).

 
                                            Додаткові пояснення адвоката 

 Відносини спадкування регулюються правилами ЦК України, якщо спадщина відкрилася не раніше 1 січня 2004 року (див.: зразок заяви “про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини” ).  

У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом. У разі коли спадщина, яка відкрилася до набрання чинності ЦК України і строк на її прийняття не закінчився до 1 січня 2004 року, спадкові відносини регулюються Цивільним кодексом України від 2003 року.

Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися до суду із заявою про встановлення цих фактів, у разі відсутності спору заява про встановлення фактів, що мають юридичне значення розглядається у судовому порядку за правилами окремого провадження.

Якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження з'ясується, що має місце спір про право, суд на підставі частини шостої статті 235 Цивільного процесуального кодексу України залишає заяву без розгляду та роз'яснює заявникові, що він має право звернутися до суду з позовом на загальних підставах.

Заява про встановлення факту прийняття спадщини може бути розглянута судом у порядку окремого провадження, якщо орган, який вчиняє нотаріальні дії, не вправі видати заявникові свідоцтво про право на спадщину через відсутність або недостатність документів, що необхідні для підтвердження в нотаріальному порядку факту вступу в управління або володіння спадковим майном. 

Коли у спадкоємця були всі необхідні документи, але у видачі свідоцтва про право на спадщину йому відмовлено, заінтересована особа може звернутися до суду не в порядку окремого провадження з заявою “про встановлення факту прийняття спадщини”, а за правилами позовного провадження з позовною заявою “про відмову нотаріуса видати свідоцтва про право на спадщину” (п. 8 розділ XI “Прикінцевих та перехідних положень” ЦПК України від 18.03.2004 року № 1618-V).  

Товары магазина
О проекте Размещение на сайте Контакты Карта сайта
© 2010-2023 - Похороны и все о похоронах
Стиль, оформление, дизайн и содержание являются объектами авторского права и охраняются законом.
Перепечатка и иное их использование без письменного разрешения не допускаются и ведут за собой ответственность. Знак для товаров и услуг «Skorbim» является зарегистрированной торговой маркой и принадлежит проекту.