Главная Магазин Советы Документы Наследство Законодательство Обряды Вопрос-ответ
Советы экспертов
Вопрос - ответ
ритуальные услуги - pohorony.com.ua
Наследство Образцы документов Религиозные обряды Законодательство
Образцы документов

Пример заявления про вступление в наследство по закону

  Смерть родственников - это всегда сильная утрата, которую некоторые не могут пережить на протяжении всей оставшейся жизни. Получение свидетельства о смерти, организация похорон и, конечно же, вступление в наследство. Обычно, здесь начинаются нотариальные проблемы и нестыковки, тем более, если Вы вступаете в наследство без завещания, а по закону. Начать борьбу за наследство стоит с написания следующего заявления.


Зразок заяви про прийняття спадщини за законом. 

 ___________ державна нотаріальна контора,
адреса, поштовий індекс, інші засоби зв'язку_. 
Заявник: громадянство, П.І.Б., рік народження,
 ідентифікаційний № ______________, адреса, 
поштовий індекс, інші засоби зв'язку________.


                                                                    ЗАЯВА
про прийняття спадщини за законом

 Сьомого числа, квітня місяця, дві тисячі одинадцятого року, помер мій батько (П.І.Б.), _____року народження, який постійно проживав за адресою: ______________________.

Після його смерті відкрилася спадщина за законом, до складу якої, зокрема, входять:
двокімнатна квартира за адресою: __________________________________________. 

Відповідно до ч. 2 ст. 1223, ст., ст. 1261, 1269 ЦК України я, (П.І.Б.), маю право на спадкування за законом в першу чергу та бажаю прийняти спадкове майно, яке входить до складу спадщини, де б воно не було і з чого б воно не складалося.
 Окрім мене право на спадкування за законом в першу чергу має моя сестра (дочка спадкодавця, П.І.Б.), яка мешкає за адресою:____________________________________. 

Я ознайомлений(а) із змістом положень ч. 2 ст. 1268, ч. 5 ст. 1269, ст. 1273, ст. 1274, ч. 1 ст. 1297 Цивільного кодексу України:
- про не допущення прийняття спадщини з умовою чи із застереженням;
- про право відкликати заяву про прийняття спадщини;
- про право на відмову від прийняття спадщини, в т. ч., на користь іншої особи протягом строку, встановленого для прийняття спадщини;
- про обов'язок звернутися за свідоцтвом про право на спадщину на нерухоме майно.

Всі необхідні документи для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом будуть додатково надані.

ДОДАТКИ:
- копія документу, що посвідчує особу;
- копія свідоцтва про народження заявника;
- копія свідоцтва про смерть;
- (бажано) документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця.

Заявник __________________ (П. ініціали).
(Дата).        Додаткові пояснення адвоката

Письмова заява про прийняття спадщини за законом подається спадкоємцем особисто до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, що не виключає можливість для спадкоємців, в тому числі, які проживають за межами України, відправити рекомендованим або цінним листом вказану заяву та додані до неї копії документів.

Не допускається подання заяв про прийняття спадщини за законом, складених від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.
Якщо спадкоємець особисто з’явився до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, то справжність підпису такої особи на заяві засвідченню не підлягає.

Нотаріус, відповідно до вимог статей 43, 44 та 45 Закону України “Про нотаріат” встановлює особу спадкоємця, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. При цьому нотаріус не повинен обмежуватися зазначенням даних паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, а на заяві зазначається, що нотаріусом встановлено особу та перевірено справжність підпису заявника. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса (проставлення печатки не вимагається).

Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Справжність підпису на такій заяві має бути нотаріально засвідченою. 

Неповнолітня особа має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.

Заяву від імені малолітньої особи або недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.

Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, за відсутності заяви від їх імені про відмову від прийняття спадщини, з виконанням вимог, встановлених законодавством.  

Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини за законом, може відкликати її протягом строку, установленого для прийняття спадщини.
Прийняття спадщини має місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець не вправі прийняти частину спадщини, а від іншої частини спадщини відмовитись. Якщо спадкоємець прийняв частину спадкового майна, він вважаться таким, що прийняв усе спадкове майно, а якщо відмовився від частини спадкового майна, він вважається таким, що відмовився від усього спадкового майна.

Заява про прийняття спадщини за законом, не може бути викладена з умовою або із застереженням.

Товары магазина
Мы предлагаем услуги по изготовлению рамок для портретов.
200 грн
Костюм для похорон
О проекте Размещение на сайте Контакты Карта сайта
© 2010-2023 - Похороны и все о похоронах
Стиль, оформление, дизайн и содержание являются объектами авторского права и охраняются законом.
Перепечатка и иное их использование без письменного разрешения не допускаются и ведут за собой ответственность. Знак для товаров и услуг «Skorbim» является зарегистрированной торговой маркой и принадлежит проекту.