Главная Магазин Советы Документы Наследство Законодательство Обряды Вопрос-ответ
Советы экспертов
Вопрос - ответ
Наследство
Образцы документов
Религиозные обряды Законодательство
Образцы документов

Пример заявления про вступление в наследство по завещанию

Кончина дорогого и близкого человека - это нелегкое испытание для каждого из нас. Кто-то с этим борется твердо, пытаясь не сломаться, кто-то прибегает к помощи психоаналитиков и психологов, кто-то обращается за помощью к друзьям... Как скорбит по-своему. Неизбежным останется одно: после оплакивания смерти Вашего родного человека, придется решать вопрос о вступлении в наследство. Усопший оставил завещание на Ваше имя? Тогда Вам, скорее всего, удастся избежать многих конфликтных ситуаций с родственниками. Для вступление в наследство, Вам необходимо будет лишь написать заявление о вступлении в право наследства по завещанию, образец которого размещен ниже.

Зразок заяви про прийняття спадщини за заповітом


 ____________ державна нотаріальна контора,
адреса, поштовий індекс, інші засоби зв'язку__.
Заявник: громадянство, П.І.Б., рік народження,
ідентифікаційний № _______________,адреса, 
поштовий індекс, інші засоби зв'язку________.


                                                                    ЗАЯВА
                                       про прийняття спадщини за заповітом


 Сьомого числа, квітня місяця, дві тисячі одинадцятого року, помер мій батько (П.І.Б.), _____ року народження, який постійно проживав за адресою: _____________________.

 На випадок своєї смерті мій батько склав заповіт на моє ім’я, посвідчений 28 вересня 2010 року державним нотаріусом Першої київської державної нотаріальної контори П. ініціали (або приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу П. ініціали) та зареєстрований в реєстрі за № ___________________________________. 

Після його смерті відкрилася спадщина за заповітом, до складу якої, зокрема, входять:
двокімнатна квартира за адресою: __________________________________________. 

Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України я, (П.І.Б.), маю право на спадкування за заповітом і бажаю прийняти спадкове майно, яке входить до складу спадщини, де б воно не було і з чого б воно не складалося.
Інших, окрім мене, спадкоємців у заповіті не призначено.

Я ознайомлений(а) із змістом положень ст. 1241, ч. 2 ст. 1268, ч. 5 ст. 1269, ст. 1273, ст. 1274, ч. 1 ст. 1297 Цивільного кодексу України:
- про право на обов'язкову частку у спадщині;
- про не допущення прийняття спадщини з умовою чи із застереженням;
- про право відкликати заяву про прийняття спадщини;
- про право на відмову від прийняття спадщини, в т. ч., на користь іншої особи протягом строку, встановленого для прийняття спадщини;
- про обов'язок звернутися за свідоцтвом про право на спадщину на нерухоме майно.

 Спадкоємців, передбачених ст. 1241 ЦК України не має (або є моя неповнолітня сестра (дочка спадкодавця, П.І.Б.), яка мешкає за адресою: _______________________).

Всі необхідні документи для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом будуть додатково надані.

ДОДАТКИ:
- копія документу, що посвідчує особу;
- копія свідоцтва про народження заявника;
- копія заповіту;
- копія свідоцтва про смерть;
- (бажано) документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця.

Заявник __________________ (П. ініціали).
(Дата).


  
                                        Додаткові пояснення адвоката

Письмова заява про прийняття спадщини за заповітом подається спадкоємцем особисто до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, що не виключає можливість для спадкоємців, в тому числі, які проживають за межами України, відправити рекомендованим або цінним листом вказану заяву та додані до неї копії документів.
 
Не допускається подання заяв про прийняття спадщини за заповітом, складених від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.

Якщо спадкоємець особисто з’явився до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, то справжність підпису такої особи на заяві засвідченню не підлягає.

Нотаріус, відповідно до вимог статей 43, 44 та 45 Закону України “Про нотаріат” встановлює особу спадкоємця, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. При цьому нотаріус не повинен обмежуватися зазначенням даних паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, а на заяві зазначається, що нотаріусом встановлено особу та перевірено справжність підпису заявника. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса (проставлення печатки не вимагається).

Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Справжність підпису на такій заяві має бути нотаріально засвідченою. 

Неповнолітня особа має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.

Заяву від імені малолітньої особи або недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.
 Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, за відсутності заяви від їх імені про відмову від прийняття спадщини, з виконанням вимог, встановлених законодавством.

Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини за заповітом, може відкликати її протягом строку, установленого для прийняття спадщини.

Прийняття спадщини можуть мати місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець не вправі прийняти частину спадщини, а від іншої частини спадщини відмовитись. Якщо спадкоємець прийняв частину спадкового майна, він вважаться таким, що прийняв усе спадкове майно, а якщо відмовився від частини спадкового майна, він вважається таким, що відмовився від усього спадкового майна.

Заява про прийняття спадщини за заповітом, не може бути викладена з умовою або із застереженням.  

Товары магазина
1000 грн
Цветочная композиция из живых цветов
1200 грн
Памятник детский
О проекте Размещение на сайте Контакты Карта сайта
© 2010-2014 - Похороны и все о похоронах
Стиль, оформление, дизайн и содержание являются объектами авторского права и охраняются законом.
Перепечатка и иное их использование без письменного разрешения не допускаются и ведут за собой ответственность. Знак для товаров и услуг «Skorbim» является зарегистрированной торговой маркой и принадлежит проекту.