Главная Магазин Советы Документы Наследство Законодательство Обряды Вопрос-ответ
Советы экспертов
Вопрос - ответ
ритуальные услуги - pohorony.com.ua
Наследство Образцы документов Религиозные обряды Законодательство
Образцы документов

Пример искового заявления об устранении от права на наследование

   Смерть близкого человека влечет за собой много горя, слез и чувства одиночества и опустошенности. В такие моменты мы не знаем, что делать, за что хвататься, к кому бежать и какие вопросы являются первоочередными. Конечно же, на момент организации похорон не будет ничего зазорного, если Вы обратитесь за помощью к близким друзьям и хорошим знакомым. В этот момент Вам, как никогда, нужна надежная поддержка и опора. После похорон Вам придется оформить еще много бумаг, и, конечно же, возникнет вопрос наследования имущества. Мы уверены, что Вам обязательно пригодится образец такого документа, как «Заявление искового заявления про отстранение от права наследования».

Зразок позовної заяви про усунення від права на спадкування


                                                   __________ районний суд м. Києва.
Позивач: _____________________.
(П.І.Б., адреса, поштовий індекс)
Відповідач: ___________________.
(П.І.Б., адреса, поштовий індекс)
Ціна позову: ____________ грн.

 
                                                 ПОЗОВНА ЗАЯВА
                             про усунення від права на спадкування


 ___.___. 2009 року помер мій батько (П.І.Б.), ___.___.______ року народження, що постійно проживав за адресою: ______________________________________________. 

 Після його смерті відкрилася спадщина квартира, інше нерухоме майно, а саме: _____.

Заповіт спадкодавцем складено не було.

Я, (П.І.Б.), ___.___.______ року народження, постійно проживав разом із спадкодавцем, відповідно до ст. 1261 ЦК України маю право на спадкування за законом в першу чергу та у встановлений ст. 1270 ЦК України строк звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

 Окрім мене, до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини звернулася дочка спадкодавця (П.І.Б.), моя рідна сестра (Відповідач), ___.___.______ року народження, яка з нами не проживала та зареєстрована (прописана) за адресою:_________________________________________________________________.

Ще у 2003 році, за життя батька, відносини між ним і Відповідачкою погіршилися, у зв’язку з цим Відповідачка припинила спілкування із спадкодавцем.

У 2004 році батько тяжко захворів __________________ через похилий вік і тяжку хворобу був у безпорадному стані, потребував постійного піклування, догляду та матеріальної допомоги.

Я та спадкодавець неодноразово просили Відповідачку врахувати стан здоров’я батька та відновити колишні відносини, зважаючи на те, що разом з Відповідачкою було б легше доглядати за тяжко хворим батьком.

Враховуючи, тривале, ухилення Відповідачки від надання допомоги спадкодавцю я був вимушений:
- запозичувати грошові кошти на ліки та достатнє харчування для батька;
- заощаджувати для себе на харчуванні, одязі;
- працювати неповний робочий день;
- просити сусідів (П.І.Б.), а також сторонніх людей доглядати за хворим батьком.

Упродовж майже п’яти років (з 2004 року до моменту смерті), спадкодавець окрім фізичного болю, який спричиняла йому хвороба, зазнавав душевних страждань у зв’язку з поведінкою Відповідачки, постійно покладав надію, що Відповідачка змінить своє ставлення до нього.

 Вважаю, що Відповідачка під час тяжкої хвороби батька, який був у безпорадному стані, мала можливість, але свідомо ухилялася від надання спадкодавцю будь-якої матеріальної допомоги та моральної підтримки, що можуть також підтвердити свідки (П.І.Б.) ______________________________________________________________.

Відповідно до ч. 5 ст. 1224 ЦК України: "За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані".

Враховуючи викладене, відповідно до ст., ст. 16, 1224, 1261 ЦК України, на основі ст. 3, ст. 63, 88 ЦПК України, ПРОШУ _____________ районний суд м. Києва:
- допитати свідків: (П.І.Б.), (адреса); (П.І.Б.), (адреса);
- прийняти рішення про усунення (П.І.Б.) від права на спадкування за законом, після смерті (П.І.Б.), який помер ___.___2009 року;
- стягнути з Відповідача, (П.І.Б.), на мою користь оплачені: _________ грн. - сума судового збору; _________ грн. - сума витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи, - а всього судових витрат у розмірі _________ грн.

ДОДАТКИ:
1. Квитанція оплати судового збору.
2. Квитанція оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.
3. Копія свідоцтва про смерть.
4. Копія свідоцтва про народження спадкодавця;
5. Копія свідоцтва про народження позивача;
6. Копія довідки ЖЕК про місце проживання, склад сім'ї і реєстрацію (прописку).
7. Копії доказів, що стверджують похилий вік і тяжку хворобу спадкодавця.
8. Копія угоди про оплату праці за неповний робочий день.
9. Копії договорів позики.
10. Копія позовної заяви відповідачу.

Позивач ________________ (П. ініціали).
(Дата).


                        Додаткові пояснення адвоката

Правило абзацу другого частини третьої статті 1224 ЦК України стосується особи, яка зобов'язана була утримувати спадкодавця згідно з нормами Сімейного кодексу України. Факт ухилення особи від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця встановлюється судом за заявою заінтересованої особи (інших спадкоємців або територіальної громади). При цьому слід враховувати поведінку особи, розуміння нею свого обов'язку щодо надання допомоги, її необхідність для існування спадкодавця, наявність можливості для цього та свідомого невиконання такою особою встановленого законом обов'язку.

Непред'явлення спадкодавцем, який мав право на утримання, позову про стягнення аліментів до особи, яка претендує на спадщину, не є достатньою підставою для відмови в позові про усунення від права на спадкування.

Правило частини п'ятої статті 1224 ЦК України стосується всіх спадкоємців за законом, зокрема й тих, які відповідно до СК не були зобов'язані утримувати спадкодавця.
Безпорадним слід розуміти стан особи, зумовлений похилим віком, тяжкою хворобою або каліцтвом, коли вона не може самостійно забезпечити умови свого життя, потребує стороннього догляду, допомоги та піклування.

Вимога про усунення спадкоємця від права на спадкування може бути пред'явлена особою, для якої таке усунення породжує пов'язані зі спадкуванням права та обов'язки, одночасно з її позовом про одержання права на спадкування з підстав, визначених у частині другій статті 1259 ЦК України.

Позбавлення особи права на обов'язкову частку судом ЦК України не передбачає, хоча особа, яка має право на обов'язкову частку, може бути усунена від права на спадкування відповідно до статті 1224 ЦК України.  

Товары магазина
1460 грн
Памятник тип Арка-6. Камень габбро. Размер 95х45х8. Срок изготовления от 10 до 30 дней. Услуги по монтажу памятников.
О проекте Размещение на сайте Контакты Карта сайта
© 2010-2023 - Похороны и все о похоронах
Стиль, оформление, дизайн и содержание являются объектами авторского права и охраняются законом.
Перепечатка и иное их использование без письменного разрешения не допускаются и ведут за собой ответственность. Знак для товаров и услуг «Skorbim» является зарегистрированной торговой маркой и принадлежит проекту.